Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez mojej zgody jest bezwzględnie zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Naruszenie regulaminu będzie skutkowało konsekwencjami prawnymi! Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170.

piątek, 20 listopada 2015

Emulgowanie oleju- czyli jak domyć olej z włosów ?

Hej!


Olejowanie to temat rzeka! Sama pisałam o tym w wielu postach, jednak nie pisałam Wam, że czasami zdarza mi się nie domyć oleju- powinnam powiedzieć "zdarzało mi się" ponieważ od kilku już miesięcy stosuję metodę emulgowania i z ręką na sercu mogę ją polecić!

Gdy nałożymy za dużo oleju...

Niestety nie ma odwrotu, nie ma możliwości ściągnięcia oleju z włosów, jedynym rozwiązaniem jest po prostu umycie głowy. Dawno temu, na początkach mojego nieświadomego włosomaniactwa (olejowanie zdażało mi się nawet w gimnazjum- o ironio olejem kokosowym) nakładałam na włosy całą masę oleju, który dosłownie kapał na ramiona. Oczywiście efektów nie było prawie w ogóle, bo włosy myłam dwukrotnie szamponem Babydream co przy bardzo wysokiej porowatości niemiłosiernie przesuszało i plątało włosy. Przy BD włosy były domyte, ale niesamowicie suche. Myjąc włosy szamponem Pantene czy Syoss włosy były niedomyte i tłuste. Przez te niemiłe doświadczenia zrezygnowałam z olejowania na prawie 3 lata.


Jak domyć olej bez użycia mocno oczyszczającego szamponu?

Olejowanie nie do końca będzie miało sens gdy sięgniemy po szampon, który bardzo mocno oczyszcza włosy ponieważ zmyje on nie tylko silikony i oblepiacze, ale także olej, który miał odżywić włos. Takie włosy są po prostu mocno oczyszczone i to wszystko. Nie trzeba sięgać po mocno oczyszczający szampon aby po olejowaniu włosy były czyste, wystarczy sięgnąć po masę/odżywkę. Ja najczęściej sięgam właśnie po maskę, więc tego określenia będę używać najczęściej. Maskę możemy nałożyć na takowe sposoby:
 1. Zaraz po nałożeniu oleju. Jeżeli mamy godzinę na olejowanie i myjemy włosy tego samego dnia możemy od razu nałożyć jakąś treściwą maskę, która również da korzyść dla włosów, a nie tylko ułatwi  zmycie oleju.
 2. Maska nakładana zaraz przed myciem. Jeżeli śpimy z olejem nakładanie maski może być bardzo nieprzyjemne, włosy robią się sztywne i zimne (?), poza tym nie wiem po co to robić, taki sam efekt otrzymamy gdy nałożymy maskę na 10-15 minut przed myciem.
 3. Maska nakładana na mokre włosy, ale przed szamponem. Lubię ten sposób bo jest praktyczny, gdy się śpieszymy. Włosy moczymy tak jak do mycia, następnie nakładamy maskę i metodą pocierania myjemy włosy, na skalp możemy nałożyć szampon. Tutaj uzyskujemy dwa efekty- maska emulguje olej oraz chroni je przed szamponem, który w postaci piany spływa na końcówki. Uwaga- ta metoda jest najwygodniejsza przy myciu włosów głową w dół.
Stosujecie emulgowanie oleju? Ja już nie wyobrażam sobie mycia bez tego!



PS. Ostatnio wypoczywałam we Wrocławiu i chcę się z Wami podzielić zdjęciem najcudowniejszego zwierzątka czyli mini antylopki <3333333




Buziaki! <3


5 komentarzy :

 1. Moje włosy są tak suche, że chociażbym nie wiem ile oleju nałożyła, wszystko wypijają :) Nigdy nie mam problemów z domyciem oleju przez to ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez maski ani rusz :) Zawsze nakładam maskę po olejowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tych metod nie próbowałam! Wielkie dzięki za wpis, wypróbuję na pewno Twoje sposoby :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. stosuje się do wszystkich zasad :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzadko emulguję olej, nie mam problemów z jego zmyciem łagodnym szamponem :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, który jest dla mnie największą motywacją do dalszego pisania.
Proszę o zachowanie kultury osobistej i łagodności języka. Proszę nie spamować.
DZIĘKUJĘ ♥♥♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blogger Gadgets